روتین پوست حساس

جنس پوست‌ها به چرب، مختلط، نرمال و خشک تقسیم بندی می‌شود. تمام این جنس پوست‌ها می‌توانند دارای استعدادی تحت عنوان حساسیت باشند. پوست حساس استعداد پیش‌روی به سمت قرمزی، خارش، سوزش و پوسته‌پوسته شدن را دارد و اگر به آن رسیدگی نشود دچار آسیب‌های جدی می‌شود. پوست حساس یعنی پوستی که نسبت به عوامل حساسیت‌زا عکس‌العمل نامتعارف و شدیدی نشان می‌دهد و مقاومتش در برابر عوامل محرک کم است از این رو انتخاب محصولات روتین پوست حساس از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در زیر ترتیب روتین پوست حساس را می‌بینید.

برای مشاهده محصولات بر روی عکس‌ها کلیک کنید.

آرایش پاک‌کن

پاک کردن آرایش مرحله‌ای بسیار ضروری در مراقبت از پوست است. ماندن بقایای آرایشی بر روی صورت باعث پیری پوست، کدری و باز شدن منافذ صورت می‌شود. در زیر لیست بهترین آرایش پاک‌کن‌های مناسب پوست حساس را مشاهده می‌کنید.

شوینده پوست حساس

شستن صورت با شوینده مناسب یک مرحله مهم در مراقبت از پوست است. شوینده، پوست صورت را از آلودگی‌ها، چربی‌های اضافی، بقایای آرایشی پاک می‌کند و پوست صورت را آماده استفاده از محصولات درمانی می‌کند. شستن صورت برای حساس یک بار در شب ضروری است اما باید ملایم و فاقد مواد عطری باشد. در زیر لیستی از بهترین شوینده‌های مناسب حساس را مشاهده می‌کنید:

لایه‌بردار پوست حساس

پوست حساس نیز همانند سایر پوست‌ها برای حذف سلول‌های مرده نیاز به لایه برداری دارد اما این لایه‌برداری باید با درصدهای ملایم باشد تا تاثیر شگفت انگیز خود را در کیفیت پوست نشان دهد. در زیر تعدادی از لایه‌بردارهای مناسب برای پوست حساس را می‌بینید.

اسکراب پوست حساس

اسکراب کردن به معنی حذف فیزیکی سلول‌های مرده پوست است که باعث شادابی و روشنی بی نظیر پوست صورت می‌شود. از آن‌جایی که پوست حساس بسیار مستعد به خشکی و قرمزی است برای استفاده از اسکراب باید از محصولات ملایم استفاده کند. در زیر چند نمونه از اسکراب‌های مناسب و باکیفیت را مشاهده می‌نمایید:

ماسک پوست حساس

استفاده از ماسک یکی از ترفندهای مهم و جذاب رسیدگی به پوست است. با استفاده از ماسک مقدار زیادی از مواد مغذی و موثر به صورت ناگهانی به پوست صورت می‌رسد و باعث ترمیم پوست می‌شود. ماسک‌ها می‌توانند لایه‌بردار، تغذیه‌کننده و تمیز کننده باشند. در زیر تعدادی از بهترین ماسک‌های مناسب را مشاهده می‌کنید.

محصولات دورچشم

پوست دورچشم نازک‌ترین و حساس‌ترین قسمت صورت است و اولین جایی است که آثار پیری را نشان می‌دهد. از همین رو رسیدگی به آن از بعد سن 20 سالگی اهمیت دارد. محصولات دورچشم را باید بر اساس نیاز آن به آبرسانی یا مشکلاتی از قبیل تیرگی، پف، چروک و… انتخاب کرد. در زیر لیستی از محصولات دورچشم تخصصی را مشاهده می‌کنید.

تونر پوست حساس

تونرها لوسیون‌های رقیقی هستند که سرشار از مواد مغذی برای صورتند. علاوه بر تنظیم PH پوست، می‌توانند حاوی ترکیبات آبرسان، قابض منافذ، روشن‌کننده و … باشند. تونرها را باید با پنبه یا پدکتانی بر روی صورت زد. در زیر لیستی از بهترین تونرها برای پوست حساس را مشاهده می‌کنید:

سرم‌های درمانی پوست حساس

سرم‌ها محلول‌های غنی از ریزمولکول‌ها هستند که قدرت نفوذ بالایی به درون بافت پوست را دارند و معمولا فاقد مواد غیرضروری هستند. سرم‌ها حاوی ترکیباتی با غلظت موثر و بالایی هستند و خواص ویژه و اثربخشی بالاتری نسبت به بقیه محصولات پوستی دارند. سرم‌ها می‌توانند آبرسان، روشن‌کننده،لایه‌بردار و جوانساز باشند. در زیر لیستی از بهترین سرم‌های درمانی را مشاهده می‌کنید:

آبرسان و مرطوب‌کننده پوست حساس

پوست شاداب و جوان، پوستی است که به خوبی رطوبت داشته باشد و پوست حساس به شدت مستعد خشکی است بنابراین ضروری است که توسط محصولات پوستی این فقدان آب و رطوبت را جبران شود این محصولات باید فاقد عطر و مواد حساسیت زا باشند. همچنین با افزایش سن، سطح رطوبت پوست کاهش می‌یابد. آبرسانی باعث حفظ رطوبت و زنده ماندن پوست صورت می‌شود و قدرت ترمیم را افزایش می‌دهد. در زیر لیستی از بهترین رطوبت‌رسان‌های پوست حساس را مشاهده می‌نمایید.

کرم روز و شب پوست حساس

کرم روز و کرم شب کرم‌های حاوی مواد قوی رطوبت رسان و ضدپیری هستند و باعث ترمیم و تقویت پوست در طول روز و شب می‌شوند. کرم روز حاوی مواد ضدآفتاب و آبرسان و کرم شب حاوی مواد جوانساز و آبرسان است. در زیر لیستی از بهترین کرم‌های روز و شب را مشاهده می‌کنید:

ضدآفتاب

به جرات مهم‌ترین محصول مراقبت پوستی ضدآفتاب است. آفتاب مسبب اصلی پیری، کدری و خشکی پوست است. با زدن ضدآفتاب بخش مهمی از اشعه‌های خورشید فیلتر می‌شود و پوست در برابر آن مصون می‌ماند. در زیر تعدادی از بهترین ضدآفتاب‌های جهان را مشاهده می‌کنید:

محصولات مراقبت از لب

لب‌های سالم فاکتور مهمی در زیبایی چهره است و همانند دیگر قسمت‌های صورت در معرض خشکی است. با محصولات مراقبت از لب می‌توان از خشکی آن جلوگیری کرد و آن را مرطوب و براق کرد. در زیر محصولات مراقبت از لب را مشاهده می‌کنید: