روتین پوست چرب و مختلط

برای داشتن یک پوست سالم و صاف، داشتن یک برنامه منظم به اسم روتین پوستی ضروری است. روتین پوستی به معنی استفاده از محصولات مراقبت پوستی مهم به طور مداوم است. در این تصویر ترتیب روتین پوست چرب و مختلط را مشاهده می‌کنید.

برای مشاهده محصولات بر روی عکس‌ها کلیک کنید.

آرایش پاک‌کن
پاک کردن آرایش مرحله‌ای بسیار ضروری در مراقبت از پوست است. ماندن بقایای آرایشی بر روی صورت باعث جوش زدن، پیری پوست، کدری و باز شدن منافذ صورت می‌شود. در زیر لیست بهترین آرایش پاک‌کن‌های مناسب پوست مختلط و چرب را مشاهده می‌کنید.

شوینده پوست مختلط و چرب

شستن صورت با شوینده مناسب یک مرحله مهم در روتین پوست چرب و مختلط است. شوینده، پوست صورت را از آلودگی‌ها، چربی‌های اضافی، بقایای آرایشی پاک می‌کند و پوست صورت را آماده استفاده از محصولات درمانی می‌کند. در زیر لیستی از بهترین شوینده‌های پوست مختلط و چرب را مشاهده می‌کنید.

لایه‌بردار پوست مختلط و چرب:

لایه‌برداری ملایم از پوست چرب پخش مهمی از درمان جوش و دیگر مشکلات این پوست است. با لایه‌برداری از ضخیم شدن پوست جلوگیری می‌شود و فرصت ایجاد جوش و یا باز شدن منافذ به وجود نمی‌آید. لایه‌برداری پوست را روشن و درخشان می‌کند و ظاهر پوست را صاف و یکدست می‌کند. در زیر بخشی از بهترین لایه‌بردارها را مشاهده می‌کنید:

اسکراب پوست مختلط و چرب

اسکراب کردن نوعی لایه‌برداری فیزیکی ملایم است. با اسکراب کردن سلول‌های مرده از سطح پوست کنده می‌شوند و پوست جدید جایگزین می‌شود. از فواید اسکراب کردن، شفاف و روشن شدن پوست و کاهش جوش زدن و تیرگی صورت است. در زیر لیستی از موثرترین اسکراب‌ها را مشاهده می‌نمایید:

ماسک پوست مختلط و چرب

استفاده از ماسک یکی از ترفندهای مهم و جذاب رسیدگی به پوست است. با استفاده از ماسک مقدار زیادی از مواد مغذی و موثر به صورت ناگهانی به پوست صورت می‌رسد و باعث ترمیم پوست می‌شود. ماسک‌ها می‌توانند لایه‌بردار، تغذیه‌کننده و تمیز کننده باشند. در زیر تعدادی از بهترین ماسک‌های مناس پوست مختلط  و چرب را مشاهده می‌کنید:

محصولات دورچشم

پوست دورچشم نازک‌ترین و حساس‌ترین قسمت صورت است و اولین جایی است که آثار پیری را نشان می‌دهد. از همین رو رسیدگی به آن از بعد سن 20 سالگی اهمیت دارد. محصولات دورچشم را باید بر اساس نیاز آن به آبرسانی یا مشکلاتی از قبیل تیرگی، پف، چروک و… انتخاب کرد. در زیر لیستی از محصولات دورچشم تخصصی را مشاهده می‌کنید.

تونر پوست مختلط و چرب

تونرها لوسیون‌های رقیقی هستند که سرشار از مواد مغذی برای صورتند. علاوه بر تنظیم PH پوست، می‌توانند حاوی ترکیبات آبرسان، قابض منافذ، ضدجوش و … باشند. تونرها را باید با پنبه یا پدکتانی بر روی صورت زد. در زیر لیستی از بهترین تونرها برای پوست مختلط و چرب را مشاهده می‌کنید:

سرم‌های درمانی پوست مختلط و چرب

سرم‌ها محلول‌های غنی از ریزمولکول‌ها هستند که قدرت نفوذ بالایی به درون بافت پوست را دارند و معمولا فاقد مواد غیرضروری هستند. سرم‌ها حاوی ترکیباتی با غلظت موثر و بالایی هستند و خواص ویژه و اثربخشی بالاتری نسبت به بقیه محصولات پوستی دارند. سرم‌ها می‌توانند آبرسان، روشن‌کننده،لایه‌بردار و جوانساز باشند. در زیر لیستی از بهترین سرم‌های درمانی را مشاهده می‌کنید:

آبرسان و مرطوب‌کننده پوست مختلط و چرب

پوست شاداب و جوان، پوستی است که به خوبی رطوبت داشته باشد اما با افزایش سن، سطح رطوبت پوست کاهش می‌یابد و باید توسط محصولات پوستی مثل آبرسان و مرطوب‌کننده جبران شود. آبرسانی باعث حفظ رطوبت و زنده ماندن پوست صورت می‌شود و قدرت ترمیم را افزایش می‌دهد.هر جنس پوستی نیاز به آبرسان دارد و پوست مختلط و چرب نیز از این قاعده مستثنی نیست. در زیر لیستی از بهترین رطوبت‌رسان‌های پوست مختلط و چرب را مشاهده می‌نمایید.

کرم روز و شب پوست مختلط و چرب

کرم روز و کرم شب کرم‌های حاوی مواد قوی رطوبت رسان و ضدپیری هستند و باعث ترمیم و تقویت پوست در طول روز و شب می‌شوند. کرم روز حاوی مواد ضدآفتاب و آبرسان و کرم شب حاوی مواد جوانساز و آبرسان است. در زیر لیستی از بهترین کرم‌های روز و شب را مشاهده می‌کنید:

ضدآفتاب

به جرات مهم‌ترین محصول مراقبت پوستی ضدآفتاب است. آفتاب مسبب اصلی پیری، کدری و خشکی پوست است. با زدن ضدآفتاب بخش مهمی از اشعه‌های خورشید فیلتر می‌شود و پوست در برابر آن مصون می‌ماند. در زیر تعدادی از بهترین ضدآفتاب‌های جهان را مشاهده می‌کنید:

محصولات مراقبت از لب

لب‌های سالم فاکتور مهمی در زیبایی چهره است و همانند دیگر قسمت‌های صورت در معرض خشکی است. با محصولات مراقبت از لب می‌توان از خشکی آن جلوگیری کرد و آن را مرطوب و براق کرد. در زیر محصولات مراقبت از لب را مشاهده می‌کنید: