پاییز بدجوری پوستو خشک و حساس می‌کنه

تو فصل پاییز با کاهش رطوبت هوا، پوست صورت و بدن هم در معرض خشکی قرار می‌گیره، چون بخشی از رطوبت پوست توسط فاکتورهای جاذب الرطوبه موجود در لایه ابتدایی آن معروف به NMFها از محیط پیرامون تامین میشه و حالا با وجود فقدان رطوبت در هوا، پوست هم دچار خشکی بیشتری میشه. هر چقدر هوا بیشتر رو به خشکی بره و و بیشتر در معرض وزش باد باشیم میزان خشکی بیشتر میشه و یا حتی تلاش برای گرم نگه داشتن خودمان در کنار وسایل گرمایشی باعث تبخیر بیشتر رطوبت از سطح پوست و نهایتاً پوسته پوسته شدن و ترک خوردن پوست میشه.

راهکار رهایی از خشکی اینجا توی لوک پرفکته

جالبه بدونی خشکی پاییز به هیچ جنس پوستی رحم نمی‌کنه یعنی چرب‌ترین پوست‌ها هم می‌تونن از خشکی پاییز آسیب ببینن، برای همین نیازه هر کسی با هر جنس پوستی، نوع مراقبت از پوستش رو در پاییز حرفه‌ای بکنه. حالا در ادامه به طور دقیق برات توضیح میدم هر جنس پوستی باید چی کار کنه.

نکات مراقبت از پوست در پاییز برای پوست خشک و نرمال

اگر پوست خشکی داری لازمه این نکاتو برای مراقبت از پوستت رعایت کنی.
شوینده‌ای که استفاده می‌کنی، رو ملایم تر کن، مثلاً از شوینده‌های بر پایه‌آب استفاده کن و یا همین شوینده فعلی رو چند ثانیه کمتر از قبل روی صورت نگه‌دار و زودتر آبکشی کن.

شما که پوستت خشکه توی پاییز از آبرسان و مرطوب کننده‌های غنی‌تر استفاده کن، یعنی بیخیال محصولات ژله‌ای شو و برو به سمت محصولات کرمی‌. این طور محصولات می‌تونه آب بیشتری رو به پوست تزریق کنه و در عین حال آب پوست را قفل می‌کنه و نمیذاره به راحتی تبخیر بشه.

اگر توی پاییز پوستت دچار پوسته پوسته شدن شده و یا دور بینیت احساس خشکی زیاد و سوزش و قرمز می‌کنی وقتشه یه ترمیم‌کننده به روتینت اضافه کنی. ترمیم کننده به قدری پوستت رو خوب می‌کنه که بابت خریدنش از خودت تشکر می‌کنی.

نکات مراقبت از پوست در پاییز برای پوست مختلط و چرب

اگر پوستت چرب و مختلطه و مستعد جوش هست، باز هم می‌تونی در معرض خشکی و کم آبی پوستت در پاییز باشی و همین خشکی می‌تونه شرایط پوست را بدتر کنه و باعث تشدید جوش زدن بشه.
پوست چرب هم مثل پوست خشک لازمه یه تغییرات کوچکی در روتینش ایجاد کنه.
اول اینکه اگر شوینده فعلی که می‌زنی توی این فصل باعث حس خشکی و کشش در صورتت شده سعی کن زودتر آبکشیش کنی و یا در صورت امکان یه مدل دیگه‌ای که سازگار با این فصله تهیه کنی.

پوست چرب هم نیاز داره بیشتر در معرض محصولات رطوبت‌رسان باشه اما از طرفی بیشتر پوست‌های چرب تحمل محصولات کرمی‌ و سنگین ندارند پس لازمه برای جبران این افت رطوبت به جای روزی دو مرتبه آبرسان و مرطوب کننده زدن هر زمانی که پوست دچار احساس کشش و خشکی می‌شود از این محصولات رطوبت‌رسان استفاده کند. همچنین اضافه کردن محصولاتی همچون کرم‌های شب یا ماسک‌های شب آبرسان می‌تواند باعث جبران این افت رطوبت شود.

یک راه میانبر واقعی برای رهایی از خشکی پاییز

با هر جنس پوستی که باشی اگر توی پاییز هفته‌ای یک مرتبه پوستت رو به زدن ماسک‌های ورقه‌ای بمب آبرسان عادت بدی، دیگه خبری از خشکی نیست.
چون ماسک‌های ورقه‌ای باکیفیت حجم خیلی زیادی از موارد رطوبت‌رسان دارند و مواد را مثل یه شوک وارد پوست می‌کنن و باعث تامین منابع پوستی میشن.